Korzyści

Korzyści wynikające z posiadania dzieł sztuki:

-trwała i wartościowa pamiątka dla przyszłych pokoleń

Za sprawą obrazów możemy po dziś dzień podziwiać podobizny naszych przodków i czerpać wiedzę o naszym pochodzeniu, tradycji i kulturze czy historii. Prawdziwe dzieło jest ponadczasowe. Obrazy wielkich mistrzów, pomimo upływu wieków, nadal budzą podziw i zachwyt. Moda przemija, a prawdziwa sztuka pozostanie na wieki.

 

-stabilna inwestycja

Dzieła sztuki stanowią doskonałą inwestycję, ponieważ ich wartość rośnie nawet kilkakrotnie wraz z rozwojem kariery artysty. Tylko unikatowe i wyselekcjonowane dzieła stanowią tzw. dobra rzadkie, a ich wartość ma tendencje wzrostowe.

 

-pozytywny wizerunek firmy

Inwestycja w sztukę kreuje przedsiębiorstwo jako podmiot odpowiedzialny, zaangażowany społecznie, szanujący własności intelektualne i pracę twórczą. Z całą pewnością masa ludzi doceni inicjatywy współtworzenia artystycznego dziedzictwa narodowego. Inwestycja w sztukę generuje sygnał, że firma angażuje się w długofalowe działania i ma ugruntowaną pozycję na rynku.

 

-podniesienie prestiżu

Posiadanie kolekcji dzieł sztuki pozwoli wyróżnić się na tle innych, daje poczucie prestiżu i luksusu. Tworzę unikatowe dzieła dla wyjątkowych ludzi, którzy cenią najwyższą jakość i oryginalność.

 

-podkreślenie swojej indywidualności, bo każdy jest kimś wyjątkowym.

Wnętrze bez sztuki jest jakby niekompletne. To właśnie za jej pomocą możemy zakomunikować wyznawane wartości, pochwalić się ciekawymi, zainteresowaniami, zakomunikować swój oryginalny i niepowtarzalny styl. Dzięki malarstwu można uwiecznić ważne wydarzenia z życia i wyrazić szacunek wobec bliskich dla nas osób.

 

-wartości duchowe

Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. W materialnym kawałku płótna kryje się opowieść o ludzkim talencie, życiu, emocjach, wrażliwości. Malarstwo pozwala nam przenieść się w sferę niematerialną. Sztuka ubogaca nasze życie duchowe. Bywa, że szara codzienność, dosłowność, pęd, zabieganie odbierają nam poczucie szczęścia, spokoju. Natomiast w nieruchomym świecie obrazu można się zatopić, porozmyślać, wyciszyć. Sztuka prowokuje, skłania do refleksji, dialogu, uczy jak otworzyć się na dobro i dostrzegać piękno.

 

  • Anna Wilkwilkanna55@wp.pl668 050 421